אנשי היקב

צבי שוסיוב – הכורמים הראשונים

צביאל'ה שנטע והקים את כרמי המשפחה היה חקלאי מלידה. בגיל 16 התייתם צבי מאביו דוד ונאלץ לקחת על עצמו את תפקיד ראש המשפחה. יחד עם אחיו הצעיר ארהל'ה, המשיכו לטפל במשק החקלאי תוך כדי לימודיו בתיכון ועיסוקי הספורט השונים. צביל'ה היה שחקן כדורגל ושיאן ישראל במספר ריצות קצרות. שיא אחד עד היום לא נישבר – ריצת 300 יארד… כי פשוט לא מתחרים יותר במרחק הזה. במהלך השנים צביהל'ה הרחיב את כרמי המשפחה, מבחינתו הבית היה הכרם. לשם היה מגיע בכל בוקר עוד טרם הזריחה ומשם, מהאדמה, מהמגע עם הגפנים הוא שאב את כוחו. בשנת 2017 הלך לעולמו והותיר אחריו מסורת של אהבת אדם ואהבת האדמה

פרופסור בן עמי ברבדו

פרופסור בן עמי ברבדו – מאושיות היין בישראל, נולד למשפחה חקלאית שעסקה בגידול פרדסים במושב אביחיל בשנת 1933. חקלאות הייתה דרכו מאז ומעולם. הפרופסור שלנו ממייסדי היקב הינו חבר הסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית בירושלים, מבכירי המדענים בעולם בנושא גפן ויין וחבר בוועדת המומחים של ארגון הגפן והיין העולמי OIV. מחקריו של פרופסור ברבדו עוסקים בשיטות טיפול בכרם והשפעתם על איכות היין, זיכו אותו בהכרה בין לאומית ופרסים יוקרתיים. 

בנוסף, הכשיר במשך שנים רבות דורות של ייננים צעירים הפעילים כיום בענף היין המתפתח בישראל. ביקב ניתן למצוא אותו טועם, מייעץ מסביר ומלמד את משנתו הסדורה לשאר האנשים העוסקים במלאכה ולאורחים הרבים שבאים לפקוד אותנו. 

פרופסור עודד שוסיוב

פרופסור עודד שוסיוב הוא תלמידו של פרופסור בן עמי ברבדו. בסיום תואר ראשון בפקולטה לחקלאות, ניגש אליו פרופסור ברבדו והציע לו להמשיך לתואר שני במעבדתו. לעודד לא היתה כל כוונה להמשיך את לימודיו וכל שרצה היה לחזור לכרם ולעבוד עם אבא. לאחר דיון עם ההורים הוחלט שהכרם יחכה. והוא אכן חיכה לו , במשך 20 שנה משנת 1981 ועד שנת 2001 עם הקמת היקב. בשנים האלו עודד סיים תואר שני ודוקטורט. בשנת 1987 יצא לפוסט דוקטורט באוניברסיטת דייויס בקליפורניה. במשך שלוש השנים הללו נחשף לטכנולוגיות ייצור יין מתקדמות באחד מאזורי היין הטובים בעולם- עמק הנאפה בקליפורניה. בשנת 1990 התקבל כחבר סגל אקדמי בפקולטה לחקלאות  באוניברסיטה העברית בירושלים. פרופסור שוסיוב פירסם מעל 180 מאמרים בספרות המדעית. הוא ממציא ושותף ב כ- 50 פטנטים ומדען מייסד של 12 חברות בתחום הננו-ביוטכנולוגיה. עודד הוא   TED Speaker  – הרצאתו תורגמה ל 21 שפות ונצפתה  על ידי למעלה מ 1.4 מליון צופים בעולם. שוסיוב הוא חתן פרס קיי ב- 1999 ו-2010 למחקר יצירתי. חתן אות ראש הממשלה לשנת 2012 ליזמות וחדשנות וחתן נשיאות לשכת המסחר לאות 70 שנה למדינת ישראל על תרומתו לכלכלה והחברה בישראל. 

אנשי היקב

זורי ארקין, מנכ"ל

זורי ארקין ממקימי היקב ומבעליו, משמש כמנכ"ל היקב, כיינן וכמנהל היצוא מאז הקמתו של היקב בשנת 2001. זורי הוא בן למשפחה חקלאית ממייסדי ממזכרת בתיה, וסבי סבו נמנה עם מקימי המושבה.משפחתו של זורי עוסקת בגידול כרמים והכנת יין מעל 120 שנה. ילדותו משופעת בזיכרונות של עבודה בכרם המשפחתי,בבציר ובדריכת ענבים להכנת היין. הקמת היקב הייתה עבורו שלב נוסף וטבעי בהמשך המורשת המשפחתית. בשנים האחרונות בנוסף להכנת היין זורי יוזם ומוביל מחקר משותף ליקבי האזור , שמטרתו להעמיק את ההבנה והמקצועיות הדרושים לנטיעת כרמים חדשים ולשמירה על הכרמים הקיימים. 

זורי בוגר הפקולטה להנדסת מזון בטכניון, ובעל תואר שני במנהל עסקים  מאוניברסיטת בר אילן. זורי נשוי לתמר, בתו של פרופסור בן עמי ברבדו, לזוג 4 ילדים.

הדר, מנהלת מרכז המבקרים ואירועים

הדר, בתו הבכורה של פרופסור בן עמי ברבדו.
בוגרת החוג לספרות אנגלית באוניברסיטת תל אביב, ועבדה כמורה לאנגלית בתיכון הדסים במשך 28 שנים. הדרי מלווה את היקב מיום הקמתו. ומבלה שעות בחברת אביה- פרופסור בן עמי ברבדו, סופגת ממנו את האהבה, החדווה, הרצינות, הידע וההתמדה הקשורים בגידול הכרמים ועשיית היין. הדר נמצאת במרכז המבקרים בימי שישי ובמהלך השבוע בהתאם לקבוצות המבקרים ואחראית על מועדון הלקוחות הפרטיים, ומרכז המבקרים בו היא מארגנת את הארועים המתקיימים ביקב לאורך השנה ואליה מצטרפים הילדים והאחיינים בגלאים השונים, כפי שנהוג ביקב משפחתי…

איגי אלוני, שיווק ומכירות שוק מקצועי

בוגר הפקולטה לחקלאות, דור ההמשך ביקב כרמי יוסף ובן למשפחה המתמחה בחקלאות בכלל ובחקלאות גפן בפרט כבר שנים ארוכות.
איגי אחראי על תפעול היקב משלב הגידול ועד הביקבוק  ובנוסף משמש, יחד עם יעל, בת זוגו כאיש השיווק והמכירות של היקב ללקוחות הקמעונאים.

לאיגי ויעל 4 ילדים  קטנים שמתרוצצים בכרמי המשפחה ומכירים בעל פה כל חלקה וחלקה מכרמי המשפחה.

יעל אלוני, מיתוג ושיווק ומכירות תחום מסעדות

יעל הצטרפה לאיגי ולמשפחה לפני למעלה מ-18 שנה ומלווה את היקב מתחילת דרכו ועד היום. יעל מגיעה מתחום הקולינריה ומתמחה בקונדיטוריה.
בשנים האחרונות יעל אחראית על נושא שיווק ומכירות לשוק המסעדות בארץ. 
איגי ויעל הם דור ההמשך ביקב ועובדים ביקב ממש מתחילתו עוד כשביקבקו את היין בעצמם כשחזרו מחופשות מהצבא…
כיום איגי ויעל  אחראים על שיווק היין והפצתו ללקוחות שוק מקצועי – מסעדות מלונות וחנויות מקצועיות מתוך אמונה שיקב משפחתי חייב להיות משווק על ידי המשפחה עצמה. 

שניאור עטיה

משגיח כשרות

חן ראובן

מרכז מבקרים ומנהלת מדיה חברתית

מושיקו ממן

מנהל פיתוח שוק ומכירות ארצי

נועה ברוך

מנהלת תיקי לקוחות שוק מסעדות מרכז