איזה יין מתאים לאיזה אוכל?

לאיזה אוכל איזה יין מתאים

לכל אחד ואחת טעם אישי והדבר נכון גם ליינות. עם זאת, בזמן הארוחה אנחנו רוצים יין שישתלב באופן מושלם ושהטעמים לא יתנגשו זה בזה. כדי לעזור בבחירה המושלמת ענינו על השאלה איזה יין מתאים לאיזה אוכל.

יין אדום ויין לבן – איזה יין מתאים לאיזה אוכל?

בעבר חלוקת היינות הייתה “גסה”, בין יין אדום ליין לבן. היין האדום ליווה את הארוחה הבשרית ולעומתו היין הלבן ליווה ארוחות חלביות וארוחות דגים. נדמה שחלוקה זו הברורה והפשוטה ביותר, אך חשוב לזכור כי לא כל יין מביא את אותה האיכות והעוצמה והאחד הנכון יכול להבדיל בין ארוחה רגילה לבין ארוחה מיוחדת במינה.

בחירת יין לפי מהלך הארוחה

גישה נוספת מחלקת את היינות למהלך הארוחה ולאו דווקא למנה המוגשת. את היין אפשר לשתות לאורך כל הארוחה ולכן נעים יותר להתחיל עם יינות קלילים, להמשיך למנה העיקרית עם יין כבד יותר ולצד הקינוח לבחור ביין מתקתק.

התאמת יינות לסוג הארוחה ולמאכלים השונים המוגשים בה

באופן כללי אפשר להגיד שכדאי לפתוח את הארוחה עם יינות לבנים. הם קלילים יותר בהשוואה ליינות האדומים ויכולים להיות מוגשים לצד מאפים קלים, סלטים, אנטיפסטי, דגים וגבינות. למשל, שרדונה יתאים למאפים, ירקות ודגים קרים.

לצד הגבינות כדאי גם כן להגיש יין לבן כאשר לצד הגבינות הרכות סוביניון בלאן ישתלב היטב. במקרה של הגשת דג בתחילת הארוחה כדאי להתאים את היין לרוטב שיוגש עליו או לצידו וכן להתחשב באופן ההכנה. בעוד שלרוב יין יבש יתאים לדגים, במקרה של דג בגריל או דג בשרני מאד, דווקא יין אדום יתאים יותר.

אוהבי פירות הים ימצאו כי שרדונה יכול להתאים למנות רבות ובהן סרטנים, מולים, צדפות ושרימפס. סוביניון בלאן יתאים לצד צדפות, אויסטרים ופירות ים מבושלים. כמובן, יינות אלו מתאימים גם לארוחות כשרות והם משתלבים כפי שראינו עם גבינות ומנות קלילות נוספות.

יין אדום נחשב כמתאים במיוחד לבשרים אך לא רק ולא תמיד. לצד בשר אווז, קרפצ’יו ואפילו המבורגר כדאי להגיש יין אדום קל.  לצד קבבים וביף סטרגנו יתאים בדרך כלל יין שיראז ולצד הרוסטביף יתאים כל יין אדום איכותי כמו קברנה סוביניון.

הין האדום מתאים גם למאכלים איטלקיים רבים. למשל, שיראז ישתלב נהדר לצד מאפה או אפילו פיצה טובה וטרייה מהטבון. כל מנה הכוללת רוטב עגבניות תוכל להפוך לעוצמתית יותר עם יין אדום קל וכך גם מנות עם רוטב פסטו. למרות ההמלצות חשוב לזכור כי לשאלה איזה יין מתאים לאיזה אוכל אין תשובה אחת בלבד ותמיד חשוב לשלב את הטעם האישי ולהתנסות בטעמים חדשים.