האם יין טוב ללב?

יין אדום מומלץ ללב

ליין יש היסטוריה ארוכה ואף משערים כי השתמשו בו לצרכים רפואיים כבר בתקופת הברונזה. ייצור שלו השתנה עם השנים, ומחקרים רבים מנסים לענות על השאלה: האם יין טוב ללב?

החומרים הפעילים ביין

ישנם כמה חומרים עיקריים הפעילים ביין אדום. אחד החשובים בהם הואהפוליפנולים (חומרי אנטי-חמצון). הפוליפנולים מכילים חומרים נוגדי חמצון ומסייעים בעיכוב של תהליכי היווצרות טרשת עורקים כשהם מפחיתים את היווצרות קרישי הדם. מניעת חמצון כולסטרול LDL מובילה להרחבת כלי הדם שמובילה לירידה בלחץ הדם.

כל אחד מהחומרים, האלכוהול והפוליפנולים, יכול להשפיע לטובה על הלב ויש חוקרים שטוענים כי הימצאות שני החומרים הללו יחדיו תורמת להשפעה של כל אחד מהם. מעבר לטענה כי יין טוב ללב, נמצא כי שתייה מתונה יכולה להפחית היווצרות של סוגי סרטן מסוימים, ולהפחית את הסיכון להתפתחות סכרת מסוג 2, ואף עשוי למנוע תסמונת מטבולית.

בנוסף לסוגיית הלב, נמצא כי יין יכול להשפיע לטובה על תופעות נירולוגית ובהן התפתחות דמנציה ואלצהיימר, ולסייע לפעילות ריאות תקינה ואף להפחית את נוכחותו של חיידק הליקובקטר פילורי במערכת העיכול.

האם יין טוב ללב על פי המדע?

בעשורים האחרונים נערכו מחקרים שונים שבדקו את ההשפעה של היין על גוף האדם בכלל והלב בפרט. בשנת 1990 בדקו חוקרים מאוניברסיטת הרווארד מדוע צרפתים, אשר נוטים לתזונה עתירה בשומן רווי, סובלים מפחות מחלות לב. אחת ההשערות התייחסה לשתיית יין אדום וכי הוא המשקה האלכוהולי הטוב ביותר לשמירה על בריאות הלב.

שנתיים לאחר מכן פרסמו החוקרים שמונה המלצות להורדת סיכון למחלת לב וכללו בתוך כך שתיית יין אדום. את הקשר בינו להשפעה החיובית מייחסים החוקרים לחומרים נוגדי החמצון אשר קיימים בקליפות הענבים ובגרעינים.

איזה יין מומלץ ובאיזו כמות?

במחקרים נמצא קשר בין תכולת הפוליפנולים לבין ההשפעה החיובית על הלב. כיוון שיין  אדום עשיר בפוליפנולים יותר מיין לבן, הוא מומלץ יותר עבור הלב. עוד כדאי לדעת כי יינות מתוקים יהיו בעלי רמת פוליפנולים נמוכה ולכן אם ברצונכם לשמור על הלב, הם פחות יתאימו למשימה זו (אם כי הם משמחים לא פחות).

על אף שהמחקרים מצביעים על כך שיין טוב ללב, חשוב לדעת כי אנשים עם מחלות צריכים להתייעץ עם הרופא בנוגע לצריכת אלכוהול. כמו כן, אלכוהול אינו מומלץ בשום אופן לנשים בהיריון, ילדים ואנשים עם נטייה להתמכרויות.