הגשת יין לשדרוג חוויית השתייה והטעם

איך להגיש יין

יין הוא חלק בלתי נפרד מהיום יום שלנו. לא פעם אנו נתקלים בשאלה כיצד הכי נכון לשמור ולהגיש אותו. בכתבה שלפניכם ריכזנו מספר טיפים על הגשת יין. לפני שניגש לתהליך ההגשה עצמו נציין כי ישנה חשיבות לשמירה על בקבוקי היין.

בעיקרון רוב היינות לא משתבחים כשהם עומדים בבית ובוודאי אם לא קיבלו את התנאים המתאימים לכך. לכן, אם אין לכם מקרר יינות ואתם מעונינים לשמור יינות לטווח קצר – אנו ממליצים לשמור יין לבן במקרר ויין אדום במקום חשוך, קריר ובשכיבה, לשמירה ויישון יינות לטווח ארוך מכמה שבועות אנו ממליצים להצטייד במקרר יין השומר על טמפ. אחידה ככל הניתן. ניתן לפנות אלינו בכל שאלה כולל שאלות בנוגע לאחסון נכון.

הגשת יין בטמפרטורה הנכונה

שתייה בטמפרטורה הלא מתאימה תשנה את טעמו של היין כאשר טמפרטורה קרה מדי עלולה להפחית חלק מהטעמים וטמפרטורה גבוהה מדי עלולה לגרום לאיבוד הטעם ולהעצמה של תחושת האלכוהול. כדי לעשות סדר בדברים, הנה הטמפרטורות המומלצות לכל סוג יין:

  • יין לקינוח יוגש בטמפרטורה נמוכה של כ-6 מעלות.
  • יין מבעבע יוגש גם הוא בטמפרטורה נמוכה של 4-6 מעלות.
  • יין לבן ארומטי יוגש בטמפרטורה של 10-12 מעלות.
  • יין שרדונה לבן יוגש בטמפרטורה של 12-14 מעלות.
  • יין אדום קליל יוגש בטמפרטורה של 14-16 מעלות.
  • יין אדום עמוק יוגש בטמפרטורה של 18-22 מעלות.

 אוורור

חשיפת היין לחמצן יכולה להעשיר ולהעצים את הטעמים והארומה שלו ולכן נאמר כי יש לתת ליין “לנשום”. לצד אותה “נשימה ” יש לזכור כי חשיפה גדולה מדי של חמצן עלולה לפגוע ביין (ולכן מומלץ לשתות את כל בקבוק היין לאחר שנפתח או יום יומיים שלאחר הפתיחה).

בנוגע לאופן ולזמן בו נרצה לתת ליין לנשום, נכון להגיד כי לרוב יין אדום זקוק ליותר זמן לעומת היין הלבן. עוד נכון להגיד שפחות חשיפה תמיד תהיה עדיפה על פני חשיפת יתר ואם אתם לא בטוחים כמה זמן לתת לו לנשום, תוכלו להסתפק בטווח זמנים של 20-30 דקות בין הפתיחה של הבקבוק ועד ההגשה. וככלל אצבע ככל ששנת בציר היין מוקדמת יותר כך נרצה “לאוורר” את היין יותר. לרוב מספיק לפתוח את פקק השעם של הבקבוק ולמזוג מעט יין לכוס כך שמפלס היין יירד וייחשף שטח פנים גדול יותר, במקרים בהם צריך אוורור עמוק יותר ניתן למזוג את היין לכלי רחב כך ששטח הפנים של היין עם האוויר יהיה גדול יותר.

בחירת כוסות להגשת היין

גם כוסות היין יכולות להשפיע על ההרגשה והחוויה. בכל מקרה הכוסות יהיו מזכוכית ( קריסטל ) ורצוי שיהיו גדולות, עדינות ובעלות רגל גבוהה. יין לבן כדאי לשתות מכוס ארוכה, בעלת רגל ארוכה ובעלת נפח קטן יחסית. שמפנייה תוגש בכוס צרה וארוכה ויין לקינוח יוגש בכוס דומה אך קצרה יותר. יין אדום כדאי להגיש בכוס רחבה יותר לעומת יין לבן.

אנו ממליצים בחום להחזיק את הכוס מרגל הכוס על מנת לא לחמם את היין על ידי חום הגוף שלנו.