יין אדום או יין לבן – איזה יין לאיזו ארוחה?

איזה יין יותר מתאים לארוחה - אדום או לבן

ערב חג או ערב שבת, אירוע משפחתי או סתם מפגש חברתי – כל אלה סובבים סביב מוטיב מרכזי מאוד: אוכל. ולצד האוכל, כדי להעשיר את הארוחה, תידרשו להגיש את המשקה המתאים ביותר: יין. אז איזה יין יתאים לארוחה שלכם – יין אדום או יין לבן או אולי רוזה? –  אנחנו כאן כדי לענות על השאלה הזאת.

בניגוד למשקאות קלים או למים, ליין יש את היכולת להעשיר כל ארוחה וכל טעם. כל היינות – אם נשלב אותם נכון, כל ארוחה תהיה עשירה וחגיגית פי כמה. והמחמאות – המחמאות לא יאחרו להגיע.

מנות פתיחה והיין המתאים להן

מנות הפתיחה, כשמן כן הן, מטרתן היא לפתוח את הארוחה ולהתחיל את האירוע שעמלתם קשה עבורו. וכדי לפתוח את הארוחה נכון, עלינו להתחיל במנות קטנות הנקראות גם בשם “מתאבנים”. שני סוגי היינות יתאימו למנות הפתיחה, אך תלוי מה הן. נקניקים או קרפצ’יו בקר ישתלבו נהדר עם יין אדום, כך גם גבינות קשות. אך לדגים נאים או לגבינות רכות, יתאים יותר היין הלבן הקליל יותר. כמו כן, יין רוזה ישתלב נהדר עם כל המנות שציינו.

בשר, דגים ותוספות – יין אדום או לבן?

אז כפי שהבנתם, הנוסחה היא די פשוטה – יין אדום הוא “כבד” יותר ויין לבן הוא קליל יותר, לכן התאמת יין אדום או יין לבן לארוחה הוא לא מדע טילים. אם התפריט שתכננתם כולל בתוכו מנה בשרית או עוף כארוחה עיקרית, אנו ממליצים על יין אדום לצד האוכל. היין האדום עשיר בטעם וכך גם יעשיר את המנה שמוגשת לצידו. אם בחרתם בדגים כמנה עיקרית, מנה שהיא קלה יותר, אנו ממליצים לשלב אותה עם יין לבן וצונן כדי לשמור על קלילות האוכל.

הקינוח כבר כאן – מה נשתה איתו?

גם בעת הגשת הקינוח רצוי להתאים את היין הנכון. כל שילובי היין נהדרים לסוגי הקינוחים השונים. אם חשקה נפשכם בקינוח שוקולדי עשיר ומפנק, אל תהססו לשטוף אותו ביין אדום ועשיר לא פחות כדי להעצים את טעמו החלומי של השוקולד. לעומת זאת, קינוחי פירות קלילים ישתלבו נהדר עם יין לבן קליל ופירותי אשר ישמור על קלילות הפירות ועל טעמם החמוץ־מתוק. קינוחים מוגשים גם עם יין רוזה אשר דומה בקלילותו ליין לבן.