משלוח חינם ברכישה מעל 600 ש"ח

יין הסובניון בלאן של יקב ברבדו

סובניון בלאן הוא אחד היינות הלבנים הפופולאריים והוא אהוב בשל הטעמים העשבוניים שבו והחומציות החריפה שלו. זן הגפנים יכול לגדול כמעט בכל מקום ולכן הוא מציע מגוון סגנונות. יין הסובניון בלאן משתלב היטב עם מגוון מאכלים: לצד גבינות עיזים, עוף, דג וסלטים. הוא נפלא לצד מאכלים אירופאיים ולצד מאכלים אסייתיים ומתאים להגשה בשעות הצהריים והערב.

מקורו של הסובניון בלאן

סובניון בלאן הוא אחד מזני הענבים הבודדים אשר משמש לייצור יין טעים בכל רחבי העולם. רוב הזנים מוגבלים לאזורי גידול מסוימים אך הסובניון בלאן מיוחד במינו, ויכול לגדול כמעט בכל מקום. מקורו של הזן הוא בעמק הלואר שבצרפת וישנן סימנים שהוא היה בשימוש כבר בשנת 1500. את השם ״סובניון״ קיבל הזן מחיבור בין שתי מילים צרפתיות: sauvage = פראי + vigne = גפן. הצמח מאופיין בגדילה מתפרצת (פראית) והעלים שלו מזכירים בצורתם את גפני הבר ומכאן שמו.

אחד מההורים של הסובניון בלאן הוא הסובנין העתיק. הדבר הופך אותו לקרוב משפחה של זני ענבים נוספים אשר מקורם בצרפת. מאזור הלואר התפשט הזן אל אזור בורדו ומשם הוא הגיע ליבשות ומדינות רבות מסביב לעולם כולל ניו זילנד, אוסטרליה, צרפת. אצלנו גדל הסובניון בכרם לוח גזר.

טעמים של סובניון

סובניון בלאן משמש לרוב להפקת יין לבן יבש. הטעמים שלו משתנים בהתאם למקום הגידול כאשר גידול באזור קר יוביל לטעמים עשבוניים ומינרליים. לעומת זאת גידול באזור חם יוביל לטעם פירותי יותר כשהוא יושפע מטעמי פירות כהים כמו הדובדבן השחור והפטל. כמובן, הטעם הסופי שלו מושפע גם מתהליך הייצור ומחביות העץ בו הוא עובר את ההתססה.

אין זה משנה היכן גדלו הגפנים, היין נוטה להיות יבש, בעל גוף מלא עם טאנינים בינוניים עד גבוהים וחומציות מוחשית. היין מתיישן היטב וניתן ליישנו במרתף יינות שנים רבות ובמקרים מסוימים אף 10-7 שנים (כמובן בתנאי שהוא מאוחסן בצורה הנכונה).

סובניון בלאן של ברבדו

סובניון בלאן של ברבדו הוא יין רענן המתאפיין בטעמים פירותיים ושילוב בין לימוניות לבין טעמים טרופיים. היין מורכב מ-100% ענבי סוביון בלאן אשר גדלים בכרם לוח גזר הסמוך לתל גזר. היין עובר תסיסה איטית, קרה ומבוקרת. כך אנו מצליחים לשמור על רעננות הפרי והמינרליות הגירית של הכרם.

אהבתם את מה שקראתם? שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

אני מאשר/ת כי אני מעל גיל 18

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
Scan the code
היי👋
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן