משלוח חינם ברכישה מעל 600 ש"ח

יין השרדונה של יקב ברבדו

יין שרדונה של ברבדו הוא תוצר של תהליך ממושך הדורש סבלנות ודיוק. הענבים שלנו, גדלים בכרמי היקב הסמוכים לו, ולאחר הבציר המתקיים בדרך כלל בסוף חודש יולי, הם מועברים ישירות ליקב, שם מתבצע תהליך ההפרדה בין הגרגרים לשדרות.. בשלה זה הם עוברים צינון  במטרה לשמר את טעמם הטבעיולהאט את תהליך החמצון והתסיסה.

לאחר הצינון עוברים הענבים תהליך של סחיטה עדינה באמצעות מכבש. התירוש מועבר למכלי נירוסטה, שם הוא מקורר ומופרד ממשקעיו. זהו הרגע בו מתחיל תהליך התסיסה הראשונית בה השמרים הופכים את הסוכר הטבעי שבענבים לאלכוהול. ביקב ברבדו תהליך התסיסה מתרחש בטמפרטורות נמוכות יחסית על מנת  לשמר את הארומות של הענב בתהליך איטי ומבוקר.

תהליך ייצור שרדונה של ברבדו

ענבי השרדונה שלנו נבצרים בבציר ידני, ואחריו עוברים הליכים רבים כגון: הפרדת גרגרים מהשדרות, צינון, סחיטה, העברה למכל נירוסטה והפרדת משקעים. לאחר זמן מה כשחלק מהתירוש תוסס, אנו מעבירים אותו להמשך התססה בחביות עץ אלון, שם מתרחש תהליך קסום אשר קיבל את השם הצרפתי sur lie או בעברית – משקע.

בתהליך התסיסה נוצרים משקעים טבעיים בנוזל וכשאלו באים במגע ממושך עם היין הם הופכים אותו לאיכותי יותר. המפגש מוסיף ליין גוף וטעם. את התהליך יש לעשות בזהירות רבה: במהלך התסיסה מערבב היינן את המשקעים בתהליך ה נקרא Batonnage.

תהליך יישון היין בחביות יכול להימשך בין שלושה שבועות לבין מספר חודשים, בהתאם לאיזור גידול היין ושיטות היינן.. חלק מהיין המרכיב את השרדונה של ברבדו מתיישן בחביות עץ אלון כשלושה חודשים, ובסיום התהליך ממוזג היין שבחביות העץ יחד עם זה שנשאר במכלי הנירוסטה. התוצאה- יין מעט מורכב, רענן ופירותי.

השרדונה נפוץ בישראל

השרדונה נפוץ מאד בישראל והוא גדל בכל הארץ, מצפון ועד דרום. השרדונה של יקב ברבדו גדל בכרם לבן אשר קיבל את שמו בשל האדמה המיוחדת בה הוא נטוע, אדמה לבנה. הצבע הלבן של האדמה הוא תוצר של ריכוז גיר גבוה, מה שתורם לשגשוג הכרם ולטעמו הייחודי של השרדונה.

השרדונה הוא אחד היינות הנמכרים ביותר ביקב שלנו.. האקלים הישראלי החם והלח בשילוב תרבות הבילוי הישראלי, הופכים את היינות הלבנים לאהובים במיוחד. מקורו של זן השרדונה הוא בצרפת ומעניין לדעת כי למעשה  הוא הזן הלבן היחיד שמותר לייצר ממנו שמפניה.

אהבתם את מה שקראתם? שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

אני מאשר/ת כי אני מעל גיל 18

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
Scan the code
היי👋
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן