יין רוזה מומלץ

יין רוזה הכי טוב

בשנים האחרונות יין רוזה מקבל מקום של כבוד על השולחן. הוא קליל ונעים בקיץ, אך רבים אוהבים לשתות אותו לאורך כל השנה ולכל אירוע. הוא עשוי ענבים אדומים אך אינו יין אדום, ובטח שלא יין לבן. מאופיין בטעם מעט מתקתק וכמעט כולם אוהבים אותו. בפוסט הבא נערכות הכרות עם יין הרוזה.

יין רוזה הוא יין קליל אשר מיוצר ונמכר תוך כחצי שנה מרגע הבציר. באופיו הוא יין קל, טעמו פירותי ומעט מתקתק. הריח שלו פירותי ֿ וטעמו משלב בין חמצמצות עדינה לבין רעננות ופריכות.

יין רוזה – היכרות

יין רוזה הוא תת קטגוריה בתוך היינות ואינו מתייחס לסוג ענבים ספציפי (שלא כמו יין אדום או יין לבן). הוא מיוצר באופן דומה ליין האדום אך זמן התסיסה שלו עם קליפות הענבים קצר יותר. את צבעו הוורדרד הוא מקבל מקליפת הענבים. הגוון שלו יכול להיות בהיר יותר או פחות,זאת בהתאם לתקופת התסיסה עם קליפות הענבים.

את יין הרוזה אפשר להכין מכל זן ענבים אדום או שחור ומשילוב בין מספר זני ענבים. יין רוזה מומלץ להגשה בטמפרטורה קרירה ולשם כך מומלץ לאחסן אותו במקרר מספר שעות לפני הפתיחה. במקרה של מסיבה, אירוע וארוחה מיוחדת, כדאי להגיש את הבקבוק כשהוא בדלי קרח כך שישמור על טמפרטורה אופטימלית עד לפתיחה.

יין רוזה מומלץ לארוחות קלילות

יין משתלב מצוין בכל ארוחה ורוזה מתאים במיוחד לארוחות קלילות. הוא משתלב לצד ירקות, דגים, גבינות ומאכלים קרים וצוננים. כיוון שאחוז האלכוהול שבו נמוך מזה של היין האדום, הוא מתאים מאד לאירוח בצהריים כשלצד השתייה אפשר להמשיך ולגלוש לשיחה מעמיקה, משחקים משותפים ובכלל, להתנהל בצורה קלילה ונינוחה.

את הרוזה מומלץ להגיש בטמפרטורה שבין 9-6 מעלות. הקלילות שלו מתאימה מאד לעונות המעבר ועונת הקיץ, אך הוא ישתלב גם באירועים וארוחות בחורף הישראלי. יין רוזה מומלץ לא רק לארוחות ויתאים מאד למפגש משפחתי או מפגש בין חברים.כאשר מדובר ביין איכותי ברור שלא באמת צריך סיבה מיוחדת לפתוח בקבוק.

הזמנת יין בוטיק ישראלי במשלוח עד הבית

ביקב ברבדו אנחנו בוחרים בקפידה את הזנים הטובים ביותר להכנת היין. אנו גאים להציע יין בוטיק ישראלי שמגיע במשלוח עד לבית. כאן תוכלו להזמין יין אדום, לבן, רוזה ומארזי יינות שילוו אתכם בטעמים משובחים בכל אירוע וארוחה.