איך לקרוא את תווית היין ולדעת מה בעצם אתם שותים?

תווית יין - איך להבין אותה

מומחי יינות יוכלו לקרוא את תווית היין ולדעת בדיוק לאיזה טעם לצפות. אלו אשר מחפשים אחר היין המושלם לאירוח, לארוחה או פשוט להתפנק, יוכלו להשתמש במדריך הבא כדי להבין את ההבדלים בין היינות.

יין הוא אחד המשקאות המיוחדים שמלווים אותנו מאות שנים. למדנו רבות על היין, על גידול הענבים ועל שיטות היישון וההשבחה. את כל הפרטים על היינות תוכלו לקרוא באתר ולהנאתכם להתפנק ממארזים מיוחדים בחנות היינות שלנו.

חלק ראשון – הפרטים העיקריים שמספרים לנו על היין

החלק הראשון מתייחס אל “פרטי היין”. על המדבקה שבחזית בקבוק היין נוכל לראות את הפרטים העיקריים ובהם:

  • שם היקב – כל היינות של יקב ברבדו מקבלים בגאווה את השם והוא בולט על הבקבוק.
  • סוג היין – ישנם סוגים שונים של יינות: שרדונה, לנדמרק, מרלו ואחרים. מתחת לשם היקב יופיע סוג היין.
  • שנת היין – השנה מופיעה על קדמת הבקבוק, ישר מתחת לסוג היין.
  • כרם – ביינות של יקב ברבדו תוכלו לראות מאיזה כרם מגיעים הענבים. באתר תוכלו לקרוא על הכרמים שלנו ולהכיר את המאפיינים של כל אחד מהיינות.

חלק שני – מרכיבים

אנו מקפידים לכתוב על כל יין את המאפיינים והמרכיבים שלו. למשל, אם תיגשו לקרוא עוד על יין שיראז 2017 תוכלו ללמוד על המאפיינים שלו. היין חם, ים תיכוני וצבעו עז תודות לפרי העסיסי. לאחר מכן תראו את הרכב הזנים ובמקרה הזה מדובר על 100% ענבי שיראז.

לאחר הרכב הזנים יופיע אחוז האלכוהול ביין. נתון זה חייב להופיע בכל משקה אלכוהולי ובכל יין שתרכשו, דרכנו או בכל מקום אחר. אצלנו תוכלו ללמוד על שנת נטיעת הענבים מהם היין מופק, מאיזו שנה הבציר ומה כולל תהליך הכנת היין וכן על תהליך יישון וההשבחה שלו.

חלק שלישי – איך לקרוא את תווית היין ולבחור את היין הנכון?

כל יין מתאים לסוג מסוים של אנשים ומשתלב עם ארוחות ומאכלים שונים. אם אתם שייכים לאוהבי היינות ומקפידים להתאים את המשקה לכל מנה שנמצאת על השולחן או למצב הרוח שלכם בסוף היום, תוכלו ליהנות ממארז יינות אדומים או מארז יינות זניים.

אם אתם מחפשים יין מפתיע וייחודי, קראתם את התוויות ואתם עדיין לא בטוחים מהו היין המתאים ביותר עבורכם, נשמח לעזור. מהכרם ועד לבקבוק, אנחנו נהנים מתהליך ייצור ומכירת היין ונשמח שאתם תיהנו מהטעם שהכי מתאים לכם.