התרגשות באוויר לקראת השנה החדשה 🌾

ברוכים הבאים לבלוג שלנו!

הבלוג הוא הדרך שלנו לשמור איתכם על קשר, ולעדכן אתכם בכל החדשות החמות מיקב הבוטיק שלנו ובכלל

סידורי השולחן שלנו יסדרו לכם את שולחן החג

מבחינתנו לפחות, שולחן החג הוא הכוכב האמיתי של הערב. האפשרויות לסידור השולחן הן כמעט אינסופיות עם קצת יצירתיות. בחשבון האינסטגרם שלנו מחכים לכם שלל רעיונות שווים לעיצוב השולחן- בכיף ובמינימום תקציב. כמובן ששום שולחן חג לא שלם בלי יין לחג- מארזי החג שלנו יסגרו גם את הפינה הזו. 

ומשפט קטן לסיום- במיוחד השנה, העדיפו מוצרים מתוצרת הארץ על השולחן שלכם. לא להאמין איזה שינוי זה עושה. ממש בסוף הפוסט תמצאו את ההמלצות שלנו על מוצרים ישראלים שאתם חייבים בשולחן החג שלכם. 

במיוחד לחג- משקה האלים: יין? נקטר? ואולי בכלל יין דבש?

לדבש, כמו ליין יתרונות בריאותיים ברורים. מחקרים רבים מראים כי לדבש תכונות אנטיבקרטאליות, הוא עוזר בשיעול, וניתן למצוא אותו בתרופות סבתא רבות. יין הוא ללא ספק בריא. ומה לגבי יין דבש? או בעברית תֶּמֶדהתמד הוא משקה אלכוהולי העשוי מדבש, מים ושמרים. כמו ליין, לתמד היסטוריה של אלפי שנים. טעמו של התמד מושפע מסוג הדבש בו משתמשים אבל גם מתוספות כמו תבלינים ופירות. בעבר הועלו אף תיאוריות כי המושג ״ירח דבש״, Honeymoon באנגלית מגיע מהמסורת להשקות את הזוג הצעיר בתמד מיד לאחר הנישואין, כך שהייחוד ביניהם לאחר הטקס יהיה מתוק יותר. 

הרשת מוצפת בשלל מתכונים כדוגמת זה להכנת תמד בבית. הכנתם? ניסיתם? ספרו לנו! אנחנו סקרנים לדעת איך יצא.  

לחלב, לחצץ, לעוגות, לריבה לגבינה מתוצרת הארץ!

השורה שלמעלה לקוחה איך לא, מהשיר ״מתוצרת הארץ״ של אריק אינשטיין (והמילים היפות כל כך של נתן אלתרמן) ובשבילנו זו היא דרך חיים. עוד לפני שהקורונה השתלטה על חיינו, אנחנו מעדיפים לצרוך מקומי. זה מניע את הכלכלה, שומר על כדור הארץ ירוק יותר והמוצרים שמקבלים הם בדרך כלל טריים יותר ואיכותיים יותר. אנחנו משתדלים גם תמיד לשלב את התוצרת האיכותית הזו במארזי היין שלנו.

אז על מה אנחנו ממליצים? נסו את שמן הזית והזיתים של אסי (כן, אנחנו יודעים שאין לו חנות אונליין, אבל תתקשרו אליו הוא קסם של בחור. שמן הזית שלו נמצא במארז החג שלנו). הגבינות שאנו מגישים באירועים ביקב מיוצרות במחלבת עברי הנהדרת בעזריה. ואיך אפשר חג בלי זר פרחים חגיגי? אנחנו ממליצים על בן צבי- פרחים מהחקלאי שמעמידים דוכנים ברחבי הארץ בשישי. והכלים לשולחן? קרן טיבי והקסמים שהיא מייצרת בסטודיו שלה בקיבוץ נען (כמו זה שכאן בתמונה)

שתף:

Share on facebook
Share on whatsapp