3 סוגים של יין – המדריך הקצר

סוגים שונים של יין

אם תשאלו כל בן אדם ברחוב אילו סוגים של יין הוא מכיר, הוא יענה לכם את התשובה הבאה: “יין אדום ויין לבן”. וזה בסדר, כי אלה הסוגים שרובנו מכירים, לפחות רובנו שלא עוסקים בתחום היין או צרכני יין מושבעים. לכן חיברנו עבורכם מדריך קצר המסביר מעט על היינות שאתם חושבים שאתם מכירים.

אדום, לבן או יין לקידוש  – יש כל כך הרבה סוגים של יין, תורה שלמה של זנים שונים ומגוונים  שאתם לא מכירים וכדאי שתכירו, לפחות את הנפוצים שביניהם. כל יין מתאים למטרה מסוימת, לאירוע מסוים, לצד מאכל מסוים. לכן לפני שאתם מבקרים במעבר היינות בסופר הקרוב לביתכם, ריכזנו כאן 3 סוגים של יין שאתם חייבים לנסות.

יין אדום וסוגיו

היינות האדומים הם היינות הפופולריים ביותר עבור צרכני היין בארץ ובעולם. מבין לא מעט סוגים של יין, היינות האדומים עשירים יותר בטעמם, “כבדים” יותר ומתאימים להגשה לצד מנות בשר או לצד גבינות קשות. כמו כן, היינות האדומים מתאימים יותר למזג אוויר קר מאחר שטעמם העשיר מעניק תחושה חמה בגוף וכתוצאה מכך, לעיתים אפילו מרדים. סוגי היינות האדומים המוכרים ביותר הם: קברנה סוביניון, שיראז, זינפנדל ופינו נואר.  

יין לבן וסוגיו

היינות הלבנים הם הקלילים יותר מבין שלל סוגים של יין ולכן גם מועדפים יותר על מרבית האוכלוסייה. היינות הלבנים משתלבים עם רוב סוגי המזון, מדגים ועד גבינות קלילות וקינוחים, ומתאימים לכל עונות השנה מאחר שהם מוגשים צוננים. טעמם הקליל, הפירותי מצנן וכיף לשתות אותו בכל אירוע. סוגי היינות הלבנים המוכרים ביותר הם: שרדונה, סוביניון בלאן, פינו גרי וריזלינג.

יין רוזה

אחד הדברים הבולטים והמוכרים ביין רוזה הוא הצבע שלו. צבעו של היין הוא ורוד־אפרסקי ולעיתים ניתן להתבלבל ולחשוב שהוא שילוב של יין לבן ויין אדום, אך זה לא נכון. הזנים שמהם מכינים את יין הרוזה הם אותם הזנים שניתן למצוא ביין אדום, אך תהליך הכנתו הוא זהה לתהליך שבו מכינים את היין הלבן. הרוזה הוא יין קליל ופירותי, בדומה ליין הלבן, והוא מתאים לכל אירוע, לכל סוג מזון ואין בו את ה”רשמיות” שיש ביינות האחרים. יין רוזה הוא היין המועדף על הזוגות הרומנטיים – ניתן להגיש אותו בדייטים ראשונים קלילים, בארוחות זוגיות או בימי נישואים. לא מעט צרכני יין אף הגדירו אותו ומשווקים אותו כ”יין הרומנטי”.