על היקב

הקמת היקב

רעיון הקמת היקב היה של זורי ארקין. זורי – מהנדס מזון עתיר ניסיון בטכנולוגיות ייצור משקאות הינו חתנו של פרופסור בן עמי ברבדו -מומחה בין לאומי לגפן ויין ואחראי במידה רבה למהפכה העולמית שהובילה ישראל במערכות טפטוף והדשיה (דישון והשקיה) בכרמים בעולם.  זורי אשר הבין את פוטנציאל הידע האקדמי שנימצא אצל פרופסור ברבדו ותלמידו פרופסור עודד שוסיוב שעבודת הדוקטורט שלו עסקה בביוכמיה של ארומת היין הציע להקים יחד עם אחיו של עודד – הדוקטור דויד שוסיוב וגיסו של דויד- יורם אלוניקב estate* בלב הכרמים של משפחת שוסיוב בכרמי יוסף אשר ישלב ידע אקדמי בחקלאות מתקדמת וטכנולוגיית יין מודרנית. 

* יקב estate – יקב הנמצא בלב כרמיו.

 

 

על היקב

2001 בציר ראשון ליקב – בשנה זו יוצרו כ-2,000 בקבוקי  קברנה סוביניון מחלקה בוגרת (נטיעה 1989) הסמוכה ליקב.

הבקבוק בוצע במכונה ידנית קטנה עם שלושה ברזי מילוי, ועל הסגירה הופקד האדם המנוסה והמבוגר במערך, פרופסור בן עמי ברבדו. 

 2002 התווסף למגוון הזן מרלו מחלקה הסמוכה ליקב שהחלה להניב. התוצאות היו מעודדות ומהר מאוד התברר שהאזור מפיק יינות מרלו מתובלים ומיוחדים. 

2005 יין לבן ראשון ליקב – שרדונה מכרם המשפחה, מראשוני יינות השרדונה בארץ שלא נעשו בדרך המסורתית של יישון ארוך בחביות. 

 2007 – יין שיראז ראשון ליקב מכרם המשפחה שהחל להניב. הזן התגלה כמתאים לאזור, לאקלים ולקרקע, עם איכות ההבשלה אחידה לאורך השנים, והיין המתקבל ממנו משמח כל חובב שיראז/סירה. 

בשנה זו גם הפכנו ליקב כשר. זכינו לעבוד עם משגיחים/עובדים מסורים מוכשרים ונאמנים, שרואים עצמם כחלק ממשפחת היקב עד היום. 

2009– בלנד ראשון ליקב. ה-Coupage  נולד בעקבות ביקוש גבוה מלקוחות היקב הנמצאים בחוץ לארץ ושווק תחילה רק לארה"ב. בעקבות הצלחתו מעבר לים החל שיווקו גם בארץ והוא מהווה כיום חלק בלתי נפרד ממגוון יינות היקב.

2012 – סדרת ה LANDMARK, מקור גאוותנו נוסדה בעקבות נטיעה של תת זן (קלון ) איכותי במיוחד.

מסדרה זו הופקו 2 יינות – ה LandMark 2B  ו ה LandMark Merlot.

בשנה זו , במקביל להכנת יין ה LandMark 2B (וכחלק מהכנתנו ) התווסף יין הרוזה שלנו. העשוי לרוב מענבי המרלו המהווים חלק מהממסך המרכיב את ה LandMark 2B.

2016 – בצרנו לראשונה סובניון בלאן ופטיט ורדו  מכרם לוח גזר, שניטע ב2012. בחלקה ששטחה משתרע על 20 דונם, הסוביניון בלאן הוא יין קל, פריך ומרענן הזוכה להצלחה רבה. לפטיט ורדו יש חשיבות רבה כמרכיב בכל היינות האדומים. גם בריכוזים נמוכים הוא בעל תרומה משמעותית של צבע, גוף ופרותיות המעשירה את היין.